wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Rodzaje izolacji rur i ich zastosowanie
Albumowy Zakątek 3

Rodzaje izolacji rur i ich zastosowanie

Data dodania: 21-04-2023


Montując rury, w pierwszej kolejności należy pomyśleć również i o rodzajach ich izolacji. Na rynku dostępnych jest tyle możliwości, że znalezienie tej odpowiedniej do danego typu instalacji nie powinno stanowić większego problemu. Właśnie dlatego podpowiadamy, jakie rodzaje izolacji sprawdzą się w różnych przypadkach.

Rodzaje izolacji rur i ich zastosowanie

Spis treści:

  1. Izolacja termiczna na przykład do rurociągów grzewczych
  2. Rodzaje izolacji rur. Czym wyróżnia się izolacja akustyczna?
  3. Rodzaje izolacji rur stalowych

Izolacja termiczna na przykład do rurociągów grzewczych

Właściwa izolacja rurociągów to jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, aby obniżyć koszty wynikające z eksploatacji budynku. W przypadku rur grzewczych najlepszym wyborem może okazać się prawidłowo wykonana izolacja termiczna. Izolację termiczną wykonać można zarówno styropianem, wełną, jak i pianką, a nawet na tym jeszcze nie koniec. Możliwych materiałów jest sporo i wiele zależne będzie, chociażby od posiadanego budżetu. Każda z wymienionych metod ma swoje zalety. Styropian jest nienasiąkliwy, wełna wytrzymuje nawet wysokie temperatury, a pianka jest bardzo plastyczna.

Rodzaje izolacji rur. Czym wyróżnia się izolacja akustyczna?

Jeśli omawiamy poszczególne rodzaje izolacji rur, jak najbardziej wspomnieć musimy także o izolacji akustycznej. Bardzo często wybierana jest w sytuacjach, gdy rury umieszczane są pod podłogą, ale nie tylko. Korzysta się z niej również w przypadku rur kanalizacyjnych, odpływowych, czy spustowych. Izolacja akustyczna umożliwia wyciszenie dźwięków praktycznie do minimum, co znacząco zwiększa komfort życia w danym lokum. Najczęściej w takich przypadkach wykorzystuje się do tego styropian akustyczny, który doskonale sprawdza się w swojej roli, a jednocześnie nie jest przesadnie kosztowny. Może być wykorzystywany zarówno w domach jednorodzinnych, jak i na osiedlach.

Rodzaje izolacji rur stalowych

Jeszcze inaczej należy podejść do rur stalowych, które potrzebują dodatkowego wsparcia i zabezpieczenia ich przed ewentualną korozją, która mogłaby pojawić się po latach ich użytkowania. Izolacja antykorozyjna to najprostszy sposób na to, aby zapobiegać takiemu niszczeniu rur. Praktykowana jest zarówno w przypadku rur grzewczych, jak i wodnych i przemysłowych. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na zachowanie wysokiej jakości rurociągów na długie lata.

Odpowiednio dobrana izolacja do rur to podstawa. To właśnie dzięki niej możliwe jest zachowanie właściwej przepustowości i jakości rurociągów niezależnie od ich roli i miejsca zamontowania.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu