wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » W jakim celu stosuje się otuliny do rur?

W jakim celu stosuje się otuliny do rur?

 

https://cdn.pixabay.com/photo/2018/02/23/09/31/industry-3175091_960_720.jpg

Aby poszczególne instalacje należycie spełniały swoje zadanie i były odporne na proces intensywnej eksploatacji, warto o nie zadbać. Możesz to zrobić na kilka sposobów i wbrew pozorom jest to łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Dziś wyjaśnimy, dlaczego otuliny do rur stanowią opłacalną inwestycję.

Spis treści:

  1. Otuliny rur pomogą Ci zadbać o swój własny komfort
  2. Otuliny rur sposobem na ochronę przed gryzoniami
  3. Instalacja z otulinami rur będzie służyła znacznie dłużej

Otuliny rur pomogą Ci zadbać o swój własny komfort

Instalacje, które znajdują się w Twoim domu, mogą generować pewien hałas. To zupełnie naturalne, jednak otuliny rur pozwolą Ci wyciszyć dźwięki płynącej wody tak, by nie stały się one dla Ciebie drażniące. Z tego rozwiązania warto skorzystać, zwłaszcza jeżeli mieszkasz w bloku lub w innym budynku wielorodzinnym. Dodatkowa bariera będzie tłumiła drgania mechaniczne, które bez trudu przenoszą się między poszczególnymi lokalami i piętrami. Kogo z nas przynajmniej raz w życiu nie zirytowały odgłosy uderzania o rury, dochodzące od sąsiadów? Otuliny sprawią, że przestaną być one Twoim problemem!

Otuliny rur sposobem na ochronę przed gryzoniami

Niektóre rury są montowane na zewnątrz nieruchomości. Dobrym przykładem są, chociażby instalacje solarne, które systematycznie zyskują na popularności. Z uwagi na swoje położenie, stają się narażone na działalność gryzoni oraz ptaków. Unikniesz takich niefortunnych zdarzeń, stosując otuliny rur. W tym przypadku będą one stanowiły również znakomitą ochronę przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak:

  • nagłe zmiany temperatur
  • zamarzanie wody przepływającej przez instalację
  • intensywne opady gradu.

Co ciekawe, kolejna warstwa specjalnego tworzywa zapobiegnie też skraplaniu się płynów, co przyczynia się do powstawania plam na posadzce i rozwoju pleśni.

Instalacja z otulinami rur będzie służyła znacznie dłużej

Nie trzeba być specjalistą, żeby wiedzieć, że instalacja z otulinami rur zachowa pełną funkcjonalność i będzie służyła znacznie dłużej niż ta, która jest ich pozbawiona. To rewelacyjna osłona przed wszelkiego rodzaju zniszczeniami, jakie powstają w wyniku uderzeń. Dzięki niej nie pojawiają się wgniecenia, odkształcenia, a nawet dziury, które mogą sprawić, że konieczne okaże się przeprowadzenie kosztownych napraw. Nie będziesz też musiał się martwić naruszeniem tynku, gdyż osłonięte instalacje nie będą bezpośrednio się z nim stykały. Jak widzisz, otuliny do rur to naprawdę przydatne i wielofunkcyjne produkty. Ich szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie!


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu