wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Renowacja domu – ważne aspekty, o których nie możesz zapomnieć

Renowacja domu – ważne aspekty, o których nie możesz zapomnieć

Data dodania: 15-01-2024


Generalny remont domu jest ogromnym przedsięwzięciem – dlatego dziś opowiadamy o tym, jak je krok po kroku zrealizować. Od czego najlepiej rozpocząć renowację budynku mieszkalnego? Na co konkretnie zwrócić uwagę przy realizacji kolejnych etapów remontu generalnego? A tak w ogóle to od czego zacząć remont generalny domu? Na te i podobne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule – zapraszamy do lektury!

Renowacja domu

Spis treści:

  1. Oględziny i wstępna wycena
  2. Termomodernizacja budynku
  3. Remont i rearanżacja wnętrz

Oględziny i wstępna wycena

Zakładamy, że decyzja o remoncie generalnym została już podjęta, a wykonawcy wybrani – od czego w takim razie zacząć całą operację? Po pierwsze od oględzin i sporządzenia listy zadań do zrobienia. Takie oględziny najlepiej od razu wykonać z fachowcem budowlanym, który pomoże również wykonaniu wstępnej wyceny. Remont generalny można zrealizować całościowo, bądź też rozciągnąć realizację kolejnych etapów w czasie – wszystko zależy od możliwości finansowych inwestora.

Termomodernizacja budynku

W dużym skrócie termomodernizacja obiektu budowlanego polega na realizacji prac, dzięki którym wewnątrz budynku zapanują optymalne warunki termiczne przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów związanych z jego ogrzewaniem. Dlatego w tym etapie zrealizujemy takie prace jak:

  • montaż izolacji termicznej dachu oraz ścian zewnętrznych,
  • wymiana lub uszczelnienie okien,
  • uszczelnienie lub wymiana drzwi wejściowych,
  • izolacja termiczna rur,
  • wymiana źródła ogrzewania na bardziej efektywne.

W tym miejscu warto zatrzymać się na moment przy izolacji rur, która jeszcze do niedawna była pomijana, dlatego w starszych obiektach wciąż możemy spotkać się z niezabezpieczonym orurowaniem. Oferowana przez nas styropianowa otulina rur jest niedroga, łatwa w montażu i w doskonały sposób zabezpiecza rury przed stratami ciepła. Mianem strat ciepła określa się ciepło, które ucieka z instalacji grzewczej, zanim jeszcze trafi do naszych kaloryferów. Wymiana urządzenia grzewczego na bardziej efektywne nie ma więc większego sensu bez wykonania takiej izolacji. A jakie urządzenie grzewcze sprawdzi się najlepiej w Twoim obiekcie? Najlepiej w tej sprawie zasięgnąć porady specjalisty, gdyż rodzaj ogrzewania powinien być dopasowany do parametrów konstrukcyjnych danego obiektu.

Remont i rearanżacja wnętrz

Kiedy już budynek jest optymalnie zaizolowany termicznie, to możemy przejść do kolejnego etapu remontu generalnego, czyli odnowienia i aranżacji wnętrz. Wybór określonego stylu aranżacyjnego zawsze leży po stronie właściciela danego obiektu – nie będziemy więc na ten temat się rozwodzić. Warto jednak dodać, że podana przez nas kolejność realizacji etapów modernizacji budynku nie jest przypadkowa. W dobrze zaizolowanym obiekcie wilgotność powietrza powinna mieścić się w przedziale 55-40%. To warunki optymalne dla klejenia podłóg, malowania ścian i wykonywania wielu innych prac remontowych związanych z wykańczaniem wnętrz.

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu