wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Otuliny na rury zewnętrzne

Otuliny na rury zewnętrzne

Otuliny na rury zewnętrzne – otulinyrur.pl

Każda rura powinna być zabezpieczona otuliną, a w szczególności tyczy się to rur zewnętrznych, ponieważ są one zawsze jednym z najbardziej delikatnych elementów każdej instalacji. Takie rury są stale wystawione na działanie czynników zewnętrznych – zmienne temperatury, korozja, otarcia, obicia.. skutki tych zagrożeń mogą być opłakane dla całej instalacji. Dlatego niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z instalacją kanalizacyjną, instalacją centralnego ogrzewania, czy instalacją wodną rury biegnące na zewnątrz obiektu po prostu trzeba zabezpieczyć. W naszym sklepie znajdziesz otuliny na rury zewnętrzne do każdego typu instalacji. To wysokiej klasy produkty, które zabezpieczają tysiące rur w całym kraju. Średnica otuliny musi być idealnie dopasowana do średnicy rury – dlatego jeżeli w naszej ofercie nie znalazłeś otuliny o odpowiedniej średnicy, to zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi!

Otulina na rury zewnętrzne – ochrona przed zamarzaniem

Jednym z największych zagrożeń dla rur zewnętrznych są zmienne temperatury. Jeżeli otulina na rury zewnętrzne nie została zainstalowana, to zawartość takiej rury może zamarznąć. Może to poskutkować odcięciem gospodarstwa domowego od dostępu do wody i koniecznością przeprowadzenia kosztownych prac serwisowych. Koszt takich prac jest mimo wszystko niższy, niż ewentualny koszt wymiany pękniętej rury. Pęknięcie rury niestety jest kolejną konsekwencją zamarznięcia zawartości rury – lód ma większą objętość niż woda i w ten sposób rozsadza rurę od środka. Zabezpieczenie rury otuliną pomaga w uniknięciu takich problemów. Nie bez znaczenia jest również fakt, że rury są stale narażone na działanie wilgoci. Rury starszego typu pokryte są jedynie cienką warstwą powłoki antykorozyjnej, która może zdzierać się pod wpływem otarć czy uderzeń. Z biegiem lat w miejscu ubytków może pojawić się rdza. Otulina stanowi dodatkową warstwę ochronną i powstrzymuje metal przed korodowaniem.

Otulina rury zewnętrznej ogranicza straty ciepła

Czym są straty ciepła? To w największym uproszczeniu ciepło, które ucieka do otoczenia z naszego budynku. Jeżeli mowa o cieple to nie mamy w tym momencie na myśli wyłącznie energii cieplnej biegnącej w rurach centralnego ogrzewania, lecz również ciepło wody użytkowej. Jeżeli temperatura wody spada, to trzeba będzie ją później podgrzać do temperatury optymalnej dla użytkowników. Częstsza praca urządzenia grzewczego to większa kwota na rachunku. Otulina rury zewnętrznej jest więc ważnym elementem termoizolacji budynku. Montaż otuliny pozwoli Ci nie tylko uniknąć ewentualnych awarii, lecz także nieco ograniczyć koszty prowadzenia gospodarstwa domowego.


Przejdź do strony głównej
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu