wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Otuliny hydro

Otuliny hydro

Otuliny hydro

Otuliny hydro – wodoodporne otuliny do rur

Otuliny hydro to wodoodporne otuliny do rur wykonane ze styropianu o niskiej nasiąkliwości. Jest to tak zwany styropian HYDRO – materiał ten nie pęcznieje pod wpływem różnic temperaturowych, ponieważ nie wchłania wilgoci (nasiąkliwość w jego wypadku wynosi zaledwie 3%). Kontakt rur z wilgocią może poskutkować awarią. Wilgoć osadzająca się na rurze może pochodzić z otoczenia – na przykład jeżeli orurowanie położone jest na terenach podmokłych, lub też rura wystawiona na działanie warunków atmosferycznych. Osadzanie się wilgoci na powierzchni rury może również być spowodowane różnicami pomiędzy temperaturą powietrza, a zawartości rury (jest to tak zwane „pocenie się rur”).

Hydro otulina chroni rury przed uszkodzeniem

Wilgoć osadzająca się na powierzchni rur może powodować uszkodzenia systemu kanalizacyjnego, ciepłowniczego, gazowego i wodociągowego. Metal koroduje wskutek długotrwałego kontaktu z wilgocią, co z kolei obniża wytrzymałość rury, która może się rozszczelnić. W wypadku systemów orurowania narażonych na działanie warunków atmosferycznych istnieje również ryzyko, że woda osadzająca się na powierzchni rury zamarznie. Zamarznięta woda może powodować pęknięcia rury oraz wyraźnie obniża temperaturę wewnętrzną. Hydro otulina nie tylko zabezpiecza rury przed osadzaniem się wilgoci na ściankach zewnętrznych, ale pomaga również w utrzymaniu właściwej temperatury wewnątrz rury. To ochrona, na którą zasługuje każdy fachowo wykonany system orurowania!

Otulina hydro zabezpiecza zawartość rury

Otulina hydro pozwala na utrzymanie właściwej temperatury wody w rurach wodociągowych. Dzięki zastosowaniu tego zabezpieczenia zyskujemy pewność, że zawartość rury nie zamarznie. Zamarzanie wody w rurach może mieć być opłakane w skutkach dla całego systemu – lód ma większą objętość niż woda. Oznacza to, że rura może zostać rozsadzona przez zamarzającą zawartość – nie bez powodu to właśnie po okresie zimowym tak często słyszymy o pęknięciach rur.

Hydro otuliny do rur – otulinyrur.pl

Wykonujemy różnego rodzaju otuliny do rur na zamówienie – są to między innymi hydro otuliny, otuliny do rur zewnętrznych czy otuliny do rur centralnego ogrzewania. Otuliny do rur sprzedajemy w formie półokrągłych łupków. Klient może wybrać grubość ścianki oraz średnicę otuliny. Używamy wyłącznie wysokiej jakości styropianu o wysokiej gęstości. To surowiec posiadający wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty. Jeżeli wśród hydro otulin dostępnych na naszej stronie nie znalazłeś tej, której szukasz, to zapraszamy do kontaktu!


Przejdź do strony głównej
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu