wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Otulina na rury zimnej wody
Albumowy Zakątek 3

Otulina na rury zimnej wody

Otuliny na rury zimnej wody – otulinyrur.pl

Oferujemy wysokiej jakości otuliny rur – to między innymi otuliny rur centralnego ogrzewania, otuliny na rury zewnętrzne, otuliny na rury kanalizacyjne czy otuliny na rury zimnej wody, które znajdziesz w tej kategorii. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów takich jak styropian czy pianka poliuretanowe. Oferowane przez nas otuliny spełniają wszelkie normy i posiadają certyfikaty potwierdzające ich jakość wykonania. Dostosujemy średnicę otuliny do każdej rury – jeżeli w naszej ofercie nie znajdziesz otuliny o odpowiedniej średnicy, to zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi.

Otulina na rury zimnej wody a straty ciepła

Każdy element instalacji wodnej w budynku musi być odpowiednio zaizolowany. Niezależnie od tego, czy rurami płynie ciepła, czy zimna woda, brak odpowiedniego zaizolowania takiej rury jest zawsze niekorzystny z ekonomicznego punktu widzenia. Temperatura zimnej wody w kranie wynosi od 10°C do 34°C. Jeżeli zewnętrzna temperatura otoczenia jest niższa, niż temperatura wody w rurze, to mamy do czynienia z tak zwanymi stratami ciepła. Straty te nie są tak wyraźne, jak w wypadku strat wody ciepłej, ale potrafią realnie nadszarpnąć domowy budżet. Tak, instalacja cieplej i zimnej wody to dwa oddzielne układy rur, które jednak łącza się w punktach odbioru w budynku. Tak więc jeżeli temperatura wody zimnej spada poniżej optymalnego minimum, to użytkownik częściej odkręca kurek ciepłej wody. Finalnie, system grzewczy jest w takiej sytuacji, częściej uruchamiany co dla domowników co wiąże się z generowaniem kosztów. Tak więc otulina rury zimnej wody nie tylko chroni ją przed uszkodzeniem, lecz również domowników przed poniesieniem dodatkowych wydatków.

Otulina rury zimnej wody – zabezpieczenie instalacji

Otulina rury zimnej wody powinna być wykonana równie solidnie co otulina każdej innej rury. Często niestety temat zabezpieczenia rur zimnej wody użytkowej jest bagatelizowany przez instalatorów – a to duży błąd. Odsłonięte rury są narażone na szereg uszkodzeń. Często biegną przez ciasne pomieszczenia, są więc narażone na obicia i uderzenia. Ogromnym zagrożeniem dla niezabezpieczonych rur są także zmienne temperatury. Woda biegnąca w rurze niezabezpieczonej otuliną może zamarznąć, co w skrajnych sytuacjach skutkuje rozsadzeniem takiej rury od środka. W wypadku zamarznięcia rury gospodarstwo domowe jest także odcięte od dostępu do zimnej wody użytkowej, a w wielu wypadkach również ciepłej. Wszystkich tych problemów możemy uniknąć dzięki zabezpieczeniu instalacji otuliną.


Przejdź do strony głównej
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu