wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Ocieplenie rur CO

Ocieplenie rur CO

Otulina - skuteczna metoda ocieplania rur CO

Jeśli nie chcesz niepotrzebnie tracić ciepła i przepłacać za ogrzewanie – nie zapominaj o tym, aby wykonać jak najlepsze ocieplenie rur co. Kiedyś nie zwracano należytej uwagi na ten problem, co przyczyniało się do mniejszej efektywności ogrzewania i większych rachunków. Dziś przeciwnie – robi się wiele, aby uzyskać, jak najlepsze efekty pracy instalacji c.o. Chodzi tu o przeprowadzenie optymalnej izolacji rur, po to, by maksymalnie zredukować straty ciepła. Doprowadzanie do stanu względnej równowagi termicznej na różnych etapach pracy instalacji cieplnej powoduje, że nie będzie konieczne nadmierne grzanie i stosowanie dużych grzejników.

Co oznacza prawidłowe ocieplenie rur co? Po pierwsze – dopasowanie izolacji do techniki grzania pomieszczeń (grzejniki tradycyjne, ogrzewanie podłogowe, instalacje ścienne). Po drugie – dostosowanie izolacji do użytych materiałów, po trzecie – należy również wziąć pod uwagę inne warunki (np. typ nieruchomości, czy jest to budownictwo tradycyjne, czy energooszczędne, pasywne). Prawidłowe ocieplenie rur co zapewni możliwość zachowania stałej temperatury, co zmniejszy ogólne koszty eksploatacyjne instalacji cieplnej, dzięki właściwej izolacji uchronimy także przed ewentualnym uszkodzeniem różne elementy instalacji.

Co daje ocieplenie rur CO?

W zależności od sposobu ogrzewania stosowanego w budynku konieczne jest stosowanie odpowiedniej techniki izolacji rur – np. w przypadku ogrzewania podłogowego wystarczy zastosować ocieplenie rur co z użyciem styropianu. Ta prosta i niedroga technika pozwala znacznie ograniczyć straty ciepła, w związku z tym zwiększa się efektywność całej instalacji. To podstawowy atut stosowania izolacji rur, ale nie tylko to przemawia za ociepleniem ich. Dzięki temu zabiegowi chronimy również rury przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać np. przez sam kontakt ze ścianą.

Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym w pierwszej kolejności – decydując się na izolowanie rur c.o. – ale ciągły (nawet niezbyt głośny) hałas wydobywający się z pracującej instalacji grzewczej może się okazać drażniący – ocieplenie rur co da sobie radę także i z tym problemem. Podejście ekologiczne do zasobów, w tym między innymi do energii i ciepła, jest co prawda zarazem ekonomiczne i jako takie powinno być przedmiotem zainteresowania wszystkich właścicieli nieruchomości, jednak pamiętajmy, że od 2013 roku obowiązują stosowne przepisy w tym zakresie – parametry dotyczące np. właściwej grubości izolacji zostały określone w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 5 lipca 2013 r.
 

Ocieplenie rur CO – redukcja strat cieplnych budynku

Czym są straty cieplne budynku? Terminem strat cieplnych określa się punkty konstrukcji obiektu, w których dochodzi do ubytków ciepła. Straty cieplne oznaczają niestety również straty finansowe – właściciel obiektu ponosi przecież koszt związany z generowaniem energii cieplnej, która z kolei niepotrzebnie ucieka przez niezabezpieczone rury, nieszczelne okna, elewację czy tak zwane mostki termiczne. Ocieplenie rur CO przyczynia się do znacznego ograniczenia strat cieplnych. Dlaczego? Ponieważ ciepło transportowane przez niezabezpieczone rury uchodzi z nich na odcinku pomiędzy urządzeniem grzewczym a kaloryferami, grzejnikami, instalacją ogrzewania podłogowego czy innymi emiterami ciepła wchodzącymi w skład danego systemu. Efektem ubytków ciepła na tym odcinku jest to, że urządzenie grzewcze pracuje z większą mocą, co z kolei generuje kolejne koszty.

Ocieplenie rury CO w starym budownictwie

Najczęściej z problemem niedostatecznie ocieplonych rur mamy do czynienia w przypadku starego budownictwa. Jeszcze kilka dekad temu nie zwracano uwagi na to, w jaki sposób ciepło rozchodzi się w budynku. Ocieplenie rury CO uznawano nie za konieczność, a widzimisię inwestora. Właśnie przez takie podejście do sprawy, dziś w tak wielu domach instalacja grzewcza działa nieefektywnie, a ilość dostarczanego przez nią ciepła do kaloryferów jest nieadekwatna do kosztów, jakie ponoszą domownicy w związku z ogrzewaniem.

Termomodernizacja budynku a ocieplenie rur CO

Termomodernizacja to termin opisujący zespół czynności, których realizacja ma na celu poprawę tak zwanej efektywności energetycznej budynku. Takie czynności to między innymi ocieplenie rur CO, wymiana okien i drzwi w domu, uszczelnienie dachu i elewacji czy chociażby wymiana systemu centralnego ogrzewania oraz emiterów ciepła na bardziej efektywne. Termomodernizacja budynku może zostać przeprowadzona z własnych środków lub przy wsparciu jednego z programów rządowych. Jest zawsze inwestycją z pewną stopą zwrotu – raz poniesiony wydatek zwróci się w postaci niższych rachunków za prąd i wyższego komfortu życia mieszkańców.

Rury CO – ocieplenie styropianowe od Otulinyrur.pl

W jaki sposób ocieplić rury CO? Ocieplenie powinno idealnie przylegać do powierzchni zewnętrznej rury i być wykonane z tworzywa o dobrych parametrach hydro-termicznych. Dlatego jako Otulinyrur.pl oferujemy wyłącznie ocieplenia wykonane ze styropianu. Materiał ten wykazuje się niską nasiąkliwością wodną oraz bardzo dobrze niweluje straty ciepła. Wspomnieliśmy już, że ocieplenie powinno idealnie przylegać do powierzchni rury. Dlatego jeżeli wśród dostępnych ociepleń nie znajdziesz dopasowanego do rur w Twojej instalacji, to zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi – jako producent możemy wykonać ocieplenie rury o dowolnej średnicy!


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu