wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Ocieplenie rur CO

Ocieplenie rur CO

Otulina - skuteczna metoda ocieplania rur CO

Jeśli nie chcesz niepotrzebnie tracić ciepła i przepłacać za ogrzewanie – nie zapominaj o tym, aby wykonać jak najlepsze ocieplenie rur co. Kiedyś nie zwracano należytej uwagi na ten problem, co przyczyniało się do mniejszej efektywności ogrzewania i większych rachunków. Dziś przeciwnie – robi się wiele, aby uzyskać, jak najlepsze efekty pracy instalacji c.o. Chodzi tu o przeprowadzenie optymalnej izolacji rur, po to, by maksymalnie zredukować straty ciepła. Doprowadzanie do stanu względnej równowagi termicznej na różnych etapach pracy instalacji cieplnej powoduje, że nie będzie konieczne nadmierne grzanie i stosowanie dużych grzejników.

Co oznacza prawidłowe ocieplenie rur co? Po pierwsze – dopasowanie izolacji do techniki grzania pomieszczeń (grzejniki tradycyjne, ogrzewanie podłogowe, instalacje ścienne). Po drugie – dostosowanie izolacji do użytych materiałów, po trzecie – należy również wziąć pod uwagę inne warunki (np. typ nieruchomości, czy jest to budownictwo tradycyjne, czy energooszczędne, pasywne). Prawidłowe ocieplenie rur co zapewni możliwość zachowania stałej temperatury, co zmniejszy ogólne koszty eksploatacyjne instalacji cieplnej, dzięki właściwej izolacji uchronimy także przed ewentualnym uszkodzeniem różne elementy instalacji.

Co daje ocieplenie rur CO?

W zależności od sposobu ogrzewania stosowanego w budynku konieczne jest stosowanie odpowiedniej techniki izolacji rur – np. w przypadku ogrzewania podłogowego wystarczy zastosować ocieplenie rur co z użyciem styropianu. Ta prosta i niedroga technika pozwala znacznie ograniczyć straty ciepła, w związku z tym zwiększa się efektywność całej instalacji. To podstawowy atut stosowania izolacji rur, ale nie tylko to przemawia za ociepleniem ich. Dzięki temu zabiegowi chronimy również rury przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą powstać np. przez sam kontakt ze ścianą.

Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym w pierwszej kolejności – decydując się na izolowanie rur c.o. – ale ciągły (nawet niezbyt głośny) hałas wydobywający się z pracującej instalacji grzewczej może się okazać drażniący – ocieplenie rur co da sobie radę także i z tym problemem. Podejście ekologiczne do zasobów, w tym między innymi do energii i ciepła, jest co prawda zarazem ekonomiczne i jako takie powinno być przedmiotem zainteresowania wszystkich właścicieli nieruchomości, jednak pamiętajmy, że od 2013 roku obowiązują stosowne przepisy w tym zakresie – parametry dotyczące np. właściwej grubości izolacji zostały określone w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 5 lipca 2013 r.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu