wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Jak skutecznie ocieplić rury z wodą?

Jak skutecznie ocieplić rury z wodą?

Rury nieustannie są narażone na przemarznięcie, skraplanie się wody na ich powierzchni, które prowadzi do zagrzybienia, a także na korozję i zewnętrzne uszkodzenia mechaniczne. By temu zapobiec, warto zdecydować się na ocieplanie rur z wodą, które chroni je przed zniszczeniami, wydłuża żywotność i zapobiega awariom. Podpowiadamy, jakich produktów użyć do izolacji rur z zimną wodą!

Spis treści:

  1. Ocieplanie rur z wodą – jakie ma zalety?
  2. Jak ocieplić rury z wodą? Rozwiązaniem są otuliny!
  3. Otuliny do ocieplania rur – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Ocieplanie rur z wodą – jakie ma zalety?

W Polsce panuje klimat umiarkowany, ale to nie oznacza, że rury z zimną wodą nie są narażone na zamarzanie, a nawet rozszczelnienia i pęknięcia. Skutki? Zalany dom, przemoczone sprzęty i meble oraz kosztowne naprawy awarii. Dlatego warto postawić na ochronę rur przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi, zwłaszcza gdy jesteś na etapie inwestycji w nowy dom.

Ocieplanie rur wodnych z zimną wodą zapobiega więc usterkom, dba o bezpieczeństwo domowników, a dodatkowo zapewnia izolację akustyczną. Chroni też przed zagrzybieniem, gwarantuje oszczędności i sprawia, że cały system działa długo i wydajnie.

Jak ocieplić rury z wodą? Rozwiązaniem są otuliny!

Uniwersalnym wyborem do ocieplania rur z zimną wodą mogą okazać się otuliny z pianki polietylenowej, która nadaje się do stosowania w domach i w obiektach z branży przemysłu chłodniczego. Otulina z pianki polietylenowej dobrze izoluje instalacje c.o ciepłej i zimnej wody, jest elastyczna, dopasowuje się do rur i oferuje dobre właściwości użytkowe w zakresie temperatury od -50 do 140 stopni Celsjusza.

Ocieplanie rur z zimną wodą jest też skuteczne z zastosowaniem otuliny z poliuretanu lub kauczuku. Na rynku znajdują się też otuliny ze styropianu i bardziej zaawansowane otuliny z wełny mineralnej lub szklanej, ale te ostatnie są polecane przede wszystkim do bardzo wysokich temperatur nawet do 500 stopni Celsjusza.

Otuliny do ocieplania rur – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Teraz już wiesz, że jednym z niezawodnych sposobów na ocieplenie rur jest zakup otuliny o odpowiednich właściwościach. Czym charakteryzuje się dobra otulina na rury zimnej wody? Przy jej zakupie zwróć uwagę na współczynnik przenikania ciepła, elastyczność materiału, odporność na wilgoć i niepalność.

A jeśli szukasz bezpiecznej i skutecznej otuliny do rur z zimną wodą, poznaj ofertę naszego sklepu internetowego. Dostarczamy otuliny o różnych rozmiarach, a na życzenie klienta wykonujemy produkty o wskazanych wymiarach i kształcie, więc w otulinyrur.pl każdy znajdzie otuliny zgodne z własnymi potrzebami użytkowymi.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu