wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Jak dopasować otulinę do rodzaju rur?

Jak dopasować otulinę do rodzaju rur?

Izolacja ścian, dachów i podłóg ma ogromne znaczenie w każdym budynku, ponieważ nie tylko poprawia komfort cieplny, ale i przekłada się na niższe rachunki. Równie ważna okazuje się też izolacja rury na przykład centralnego ogrzewania lub instalacji chłodniczych zapobiegająca stratom ciepła. Dlatego odpowiadamy, jak dopasować otulinę do rur i jakie zalety ma to rozwiązanie!

Spis treści:

  1. Otuliny do rur – jakie korzyści dają?
  2. Jak dopasować otulinę do rur?
  3. Otulina do rur – co jeszcze wziąć pod uwagę?

Otuliny do rur – jakie korzyści dają?

Producenci oferują różne otuliny, które stosuje się do zabezpieczania rur kanalizacyjnych, rur centralnego ogrzewania, instalacji przemysłowych czy rurociągów ciepłowniczych. Właściwie dobrana otulina do rur zabezpiecza instalacje przed uszkodzeniami zewnętrznymi, eliminuje utraty ciepła, a jednocześnie dba o estetykę – system prezentuje się lepiej niż w przypadku pozostawienia rur bez osłony.

Otuliny są chętnie stosowane zwłaszcza w mieszkaniach i domach energooszczędnych, ponieważ ograniczają ryzyko utraty ciepła i redukują wydatki. Odpowiednio dobrana izolacja to gwarancja mniejszych strat energii. Jednak na rynku znajduje się kilka rodzajów otulin – w następnej części wpisu podpowiemy, jaka sprawdzi się w konkretnych przypadkach.

Jak dopasować otulinę do rur?

Otuliny powstają z materiałów porowatych, które właściwie dbają o izolację. Dlatego prym wiodą otuliny z pianki, kauczuku i materiałów włóknistych.

  • Otulina ze styropianu – znosi temperaturę do około 80 stopni Celsjusza. Nienasiąkliwy styropian znajduje zastosowanie na przykład podczas izolowania elementów instalacji, w tym armatury.
  • Otulina z pianki polietylenowej – nadaje się do izolacji instalacji c.o, ciepłej i zimnej wody. Elastyczna i giętka sprawdzi się w podczas ochrony instalacji ścian oraz w podłodze. Warto wykorzystać ją przy zakresie temperatury od -50 do 140 stopni Celsjusza.
  • Otulina z wełny szklanej i mineralnej – ma najwyższy zakres temperatury nawet do 500 stopni Celsjusza, nie wchłania wilgoci, nie kurczy się, nie odkształca, dlatego jest chętnie stosowana w przemyśle na przykład do zabezpieczania rur kanalizacyjnych.

Otulina do rur – co jeszcze wziąć pod uwagę?

Przy wyborze otuliny kluczowe jest dopasowanie jej do średnicy rury, temperatury panującej wewnątrz rury oraz temperatury środowiska. W ofercie naszego sklepu znajdziesz te elementy izolacyjne w przeróżnych rozmiarach, oferujemy też możliwość dopasowania wymiarów i kształtów zgodnie z indywidualnymi potrzebami, dzięki czemu z łatwością otrzymasz idealne dopasowanie otuliny do rury!


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu